21 Kasım 2018

Yavru Köpeğinizin İhtiyaçları

Şüphesiz ki, yavru köpeğinizin “evi” olarak benimseyeceği kulübesi onun en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi. Yavru köpeğiniz kulübesinde güvende ve huzurlu hissedecektir.
21 Kasım 2018

Veteriner Hekimi ve Kliniği Seçmek

Hayvan dostunuzu aldıktan sonra, ilk kontrol, muayene ve aşıların yapılması için uygun bir veteriner hekimi ve veteriner kliniği seçmeniz gerekmektedir...
21 Kasım 2018

Köpeklerde Altın İmplantasyon

Köpeklerde kronik eklem hastalıklarında ağrıyı azaltmak amacıyla yapılan bir akupunktur tedavisidir. Akupunkturun kalıcı olan formudur, yıllardır insan ve köpeklerde uygulanmaktadır.
21 Kasım 2018

Kedi ve Köpeklerde Kısırlaştırma

Ovariohisterectomi kedi ve köpeklerde kısırlaştırma işlemine denir. Kedi ve köpeklerde kısırlaştırma, erkeklerde testislerin dişilerde de uterusun (rahim) ve ovaryumlarının (yumurtalıklar) alınmasıdır.
21 Kasım 2018

Diş Problemleri ve Ağız Sağlığı

Stomatitis (ağız mukozasının yangısı): Çoğu zaman enfeksiyöz hastalıkların seyri esnasında açığa çıkar bazen de B vitamini eksikliği ve diş çürüğüne bağlı olarak şekillenebilir.
21 Kasım 2018

Kedi Gençlik Hastalığı

Genç kedilerin çok bulaşıcı, şiddetli lökopeni ile karakterize viral bir enfeksiyonudur. Ani başlangıç, yaşamsal depresyon, kusma, ishal ve yüksek ölüm oranı görülen bir hastalıktır.